MENU
Урок 4
Тема. Складові частини комп’ютера. Призначення окремих блоків комп’ютера (клавіатура, миша, монітор, системний блок, принтер). Програма "Лісова галявина”
Мета. 1. Ознайомлення учнів з складовими частинами комп’ютера. 
2. Відпрацювання практичних навичок роботи на комп’ютері.
          3. Формування навичок роботи з мишею, зокрема знайомство з операцією "перетягни й кинь”. 
4. Розвиток просторової уяви, пам’яті, логічного мислення, спостережливості.
5. Виховання культури навчальної праці при роботі з комп’ютером.
Обладнання. Картки "Правила техніки безпеки”, роздатковий матеріал "Складові комп’ютера”, таблиця "Ельзиків комп’ютер”.
Хід уроку
І. Організація класу.
Ось прийшли ми знов у клас,
Де чекає комп’ютер нас.
Правила ми пригадаєм
Щось новеньке ми пізнаєм.
Нумо сіли всі рівненько
 І працюємо дружненько.
ІІ.  Повторення правил техніки безпеки.
Правил безпеки дотримуйся, друже,
Тоді з комп’ютером будеш у дружбі!
Робота в парах. Розкажіть, які ви знаєте правила безпечної роботи в комп’ютерному класі. (Учні користуються картками "Правила техніки безпеки”).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1) Гра "Мікрофон”
На минулих уроках ми з Ельзиком побували на екскурсії. Так давайте пригадаємо, де на нашій планеті використовується комп’ютер?
2) Мозковий штурм. Що таке комп’ютер?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на урок до нас завітали наші друзі Мудрунчик з Ельзіком.
Вони хочуть дізнатися з чого ж складається комп’ютер. То ж прочитайте тему і завдання уроку (запис на дошці).
                                     Завдання уроку:
Ознайомитися з складовими частинами комп’ютера.
Вивчити призначення окремих блоків.
Вчитися працювати за комп’ютером.
Навчитися «переносити» предмети за допомогою миші.
V. Вивчення нового матеріалу.
1) Робота з підручником (ст.10)
Опрацювання статті "З чого складається комп’ютер”.
2)Відшукування абзаців тексту до певних малюнків.
3) Робота в групах. Завдання: відібрати з даних карток ті, які є складовими частинами комп’ютера.
Фізкультхвилинка.
VІ. Практична робота.
Перша група працює з комп’ютером. (Друга група малює його складові.)
1) Ввімкнення комп’ютера.
2) Робота з програмою "На галявині”.
Сьогодні допоможемо гномам зібрати у лівий кошик – гриби, а у правий – ягоди. Для цього:
1. Підведи вказівник миші до гриба або ягідки (зверніть увагу на зміну вказівника).
2. Натисни ліву кнопку вказівним пальцем і не відпускай її. 
3. Не відпускаючи кнопку миші, пересувай мишу по килимку – перетягни грибок або ягідку  у відповідний кошик. 
4. Тепер відпусти кнопку миші – грибок або ягідка опиниться у кошику.
Клавіша "пропуск” використовується щоб розпочати програму, а також, щоб перервати гру та розпочати її спочатку.
3) Вправи для очей.
VІІ. Логічна сторінка "Для розумників і розумниць”.
1) Робота з таблицею «Комп’ютер Ельзика».
Чи правильно склав Ельзик комп’ютер?
2) Робота в групах (Підручник, ст.11)
3) Встанови логічну послідовність і продовж ряд:
1, 3, 5, …, …, ….
40, 35, 30, …, …, ….
VІІІ. Підсумок уроку.
Про що нове дізналися на уроці?
Що найбільше зацікавило?

На даному сайті використовувались власні розробки автора та різні матеріали з Інтернету

uCoz