MENU
Головна » Статті » матеріали методичного характеру

ПЕРЕДОВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ДОСВІД: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ

Памятка вчителю,

який узагальнює власний досвід

 

1.       Уважно слідкуйте за новинками  науково-методичної літератури, ведіть бібліографію літератури, що Вас цікавить.

2.       Збирайте і накопичуйте матеріали, що відображають досвід Вашої роботи: плани,  конспекти, дидактичні посібники, окремі уроки тощо.

3.       Обираючи тему для узагальнення досвіду, намагайтеся врахувати успіхи й недоліки і Вашій роботі, роботі колег. Бажано взяти тему, яку Ви вважаєте найбільш важливою і необхідною. Постарайтесь сформулювати її чітко і конкретно.

4.       Визначте форму узагальнення. Це може бути доповідь, стаття, буклет тощо. Обовязково приведіть у систему методичні матеріали (плани, картки, схеми тощо), супроводжуючи  їх картками-поясненнями.

5.       Складіть короткий план теми, напишіть за темою тези. Згадайте і поясніть факти, які будуть використані як основа Ваших висновків. Конкретизуйте план: в ньому повинна бути ідея досвіду та логічний виклад теми.

6.       Доповідь. Спочатку чернетка. Дуже стислий виступ без загальних фраз. Літературу використайте не для повторення вже описаного, а для поглиблення і систематизації своїх спостережень і висновків.

7.       Критично оцінюйте досвід. Розповідаючи про успіхи, не забудьте сказати про недоліки, труднощі, помилки. Головний критерій хорошого досвіду – результативність. Розкриття досвіду нецікаве, якщо в ньому не показаний ріст і розвиток дітей.

8.       Матеріал намагайтесь викласти коротко, просто, логічно, уникаючи повторень.

9.       Працюючи над темою, радьтесь із колективом, зі своїми колегами. Так можуть зявитись цінні думки, необхідні факти.

10.   Підберіть і оформіть додатки (схеми, таблиці, картки, роботи учнів, список літератури тощо).


Скачати документ

Категорія: матеріали методичного характеру | Додав: Shkola-Malynivka (09.02.2017)
Переглядів: 35 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

На даному сайті використовувались власні розробки автора та різні матеріали з Інтернету

uCoz